قوانین چاپ

  • 0

تمامی کاربران و نمایندگان موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط "جاست نت" می باشند و در صورت عدم رعایت این شروط و قوانین سرویس مشترک توسط "جاست نت" قطع شده و هزینه ای برگشت داده نخواهد شد . قطع شدن سرویس ممکن است مربوط به سرویس اصلی مشترک یا یکی از مشتریان مشترک باشد . در این متن از "جاست نت" با عنوان “سرویس دهنده” نام برده خواهد شد و مشتری یا کاربر "جاست نت" “مشترک” نامیده خواهند شد .
 
انصراف از ارائه سرویس :
سرویس دهنده حق تصمیم بر ارائه هر یک از سرویس ها را برای خود محفوظ می دارد و در حالت هایی که امکان ارائه یکی از سرویس ها از نظر فنی ، قانونی و یا هر دلیل دیگر وجود نداشته باشد سرویس مذکور را لغو می نماید اما سرویس دهنده موظف است قبل از لغو هر سرویسی مشترک را آگاه نموده و زمان قابل قبولی به مشترک داده شود تا اطلاعات خود را بر روی سروری دیگر منتقل نماید یا نسخه پشتیبان از اطلاعات تهیه کند . در صورت اقدام نکردن مشترک به انتقال اطلاعات سرویس دهنده خود را موظف به تهیه نسخه پشتیبان خواهد دانست و این نسخه به مدت ده روز نگهداری می شود و در صورت درخواست مشترک قابل ارائه خواهد بود .
 
بازپرداخت وجه :
در موارد که سرویس ها مستقیما توسط سرویس دهنده ارائه شوند مشترک قادر خواهد تا هفت روز بعد از تحویل گرفتن سرویس خود ، اقدام به لغو سرویس نماید . در این صورت هزینه های غیر قابل برگشت مثل هزینه آی پی آدرس ، دامنه و … از کل مبلغ دریافتی از مشترک کسر شده و مابقی مبلغ برگشت داده می شود . پیش از لغو کردن سرویس ، مشترک موظف است تمام اطلاعات خود را از روی سرور خارج کند یا اقدام به تهیه نسخه پشتیبان نماید و سرویس دهنده بعد از دریافت درخواست لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری اطلاعات مشترک نخواهد داشت . شرایط کامل باز پرداخت وجه در صفحه شرایط بازپرداخت وجه ذکر شد
ه اند و در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده رعایت نشده باشد امکان باز پرداخت وجه وجود نخواهد داشت .
 
لغو سرویس توسط مشترک :
در موارد که مشترک قصد نداشته باشد سرویس خود را تمدید نماید ، باید این مورد را دست کم هفت روز قبل از سررسید سرویس به سرویس دهنده اطلاع داده و از طریق کنترل پنل کاربری اقدام به کنسل کردن سرویس خود نماید . سرویس های کنسل شده تا پایان سیکل صورتحساب فعال خواهند بود . در صورتی که مشترک در طی این هفت روز اقدام به مطلع کردن سرویس دهنده نکند ، موظف خواهد بود که هزینه مربوط به سرویس را پرداخت نماید و اگر مشترک از پرداخت هزینه مربوطه امتناع ورزد ، سرویس دهنده این حق را خواهد داشت که تمامی سرویس های مشترک را مسدود نماید .
اتمام دوره سرویس :
مشترک موظف است قبل یا در زمان سررسید سرویس اقدام به تمدید آن نماید . چنانچه سرویس به دلیل عدم پرداخت به موقع معلق ( suspend ) شده باشد ، مبلغی برابر با ده در صد از هزینه سرویس به عنوان هزینه فعالسازی مجدد دریافت خواهد شد . بد
هی است که پس از گذشت زمان تعلیق سرویس که برای سرورهای اختصاصی یک روز و برای سایر سرویس ها سه روز می باشد ، سرویس دهنده هیچ تعهدی در مورد نگهداری اطلاعات مشترک نخواهد داشت .
استفاده از سرویس برای مقاصد غیر قانونی :
تنها به کاربرانی اجازه فعالیت بر روی سرورهای سرویس دهنده را دارند که هیچ یک از موارد زیر را نقض نکنند و در غیر این صورت سرویس کاربر مورد نظر توسط سرویس دهنده لغو شده ، هیچ هزینه ای باز پس داده نخواهد شد و تمام یا قسمتی از اطلاعت مشترک پاک سازی خواهند شد .
۱٫ ارسال هرز نامه ( Spam ) : کاربرانی که اقدام به ارسال پست الکترونیک تبلیغاتی به صورت انبوه کنند ، اجازه استفاده از سرویس های سرویس دهنده را نخواهند داشت و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد .
۲٫ کلاهبرداری و سرق اطلاعات : کاربرانی که به هر شکلی قصد منحرف کردن بازدیدکنندگان را داشته باشند از قبیل ایجاد وب سایت های مشابه بانک ها ، موسساتی برای دریافت اطلاعات شخصی ، دریافت وجه و … مجاز به استفاده از سرویس های سرویس دهنده نیستند و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد .
۳٫ قانون حق تالیف ( Copyright ) : انتشار و یا استفاده از فایل ، برنامه یا هر کالایی بصورت غیرقانونی و بدون مجوز ناشر یا تولید کننده ، شامل کتاب ، محصولات شرکت های داخلی و خارجی ، نرم افزار ، سریال ، موسیقی ، کرک و لایسنس و هر چیز دیگری که دارای حق تالیف باشد ممنوع است و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد .
۴٫ بارگذاری به روش تورنت ( Torrent ) : تمامی کاربران باید از اجرای برنامه های تورنت و دانلود فایل های دارای کپی رایت با روش مذکور خودداری نمایند . در این روش فایل در حال دانلود همزمان با دانلود شدن منتشر نیز می گردد که این مورد برای فایل های بدون کپی رایت مشکلی ایجاد نمی نماید ولی در مورد فایل های دارای کپی رایت عملا یکی از مصادق نقض کپی رایت به شمار می رود .
۵٫ فعالیت ضد اخلاقی ، ضد دینی و سیاسی : تمامی کاربرانی که در زمینه های ضد اخلاقی ، ضد ادیان الهی و یا در زمینه سیاسی دارای فعالیت باشند و ممکن است مشکلاتی مانند فیلترینگ ، نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا شکایت هایی را به همراه داشته باشند اجازه استفاده از سرویس های سرویس دهنده را ندارند و در صورت مشاهده سرویس مشترک بدون هماهنگی مسدود خواهد شد .
۶٫ نصب پراکسی : نصب پراکسی بر روی سرور در حالتی که استفاده از آن به مدت زمان طولانی و برای عموم نباشد مجاز است . استفاده از پراکسی فقط جهت آزمایش هایی مانند کش کردن اینترنت ، بررسی درست کار کردن DNS های وب سایت موردنظر و … ممانعت ندارد .
۷٫ استفاده غیرمجاز و تلاش برای نفوذ : کلیه فعالیت های مشترکین روی سرور log شده و نگهداری می شود ، همچنین سرور به صورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک به سرعت تشخیص داده می شود . لذا اگر مشترکی قصد نفوذ و تلاش برای به دست آوردن اطلاعات یا ایجاد اختلال در سرویس دیگر مشترکین روی سرور را داشته باشد سریعا شناسایی شده و سرویس این مشترک به جهت حساسیت موضوع و مطرح بودن امنیت دیگر مشترکین به صورت کامل از روی سرور حذف خواهد شد .
رویه برخورد با اخطار ها :
در زیر پروسه برخورد با اخطار های ارسال شده از طرف مرکز داده ها توضیح داده شده است و در مورد تمام کاربران به یکسان اجرا خواهد شد :
۱٫هنگاهی که یکی از آی پی آدرس های در حال استفاده به هر دلیل اخطار دریافت نماید ، سرویس دهنده موظف می باشد که سرویس مذکور را به مدت ۲۴ ساعت به حالت تعلیق در آورده ، مشکل را رفع نموده و مورد را به مرکز داده ها توضیح دهد . در مواردی که سرویس دهنده دسترسی کامل به سرویس مشترک نداشته باشد ، این وظیفه بر عهده خود مشترک خواهد بود که سرویس مذکور را هر چه سریعتر و به مدت ۲۴ ساعت به حالت تعلیق ببرد و توضیحات لازم را برای سرویس دهنده ارسال نماید . در صورتی که مشترک در این حالت ، وظایف خود را به درستی و در زمان لازم انجام ندهد ، عواقب ناشی بر عهده مشترک خواهد بود .
۲٫ سرویس دهنده این حق را دارا می باشد که در مواردی که یک سرویس دو اخطار دریافت نماید ، سرویس مورد نظر را بدون اطلاع قبلی مسدود نموده و سپس اقدام به اطلاع رسانی و یا حل مشکلات مربوطه نماید .
۳٫ در حالاتی که تعداد اخطارهای یک سرویس در طی یک ماه از سه عدد تجاوز کند ، سرویس دهنده این حق را دارد که سرویس مشترک را مسدود نموده و از وی تقاضای انتقال سرویس را نماید . در این حالت هزینه ای به مشترک برگشت داده نخواهد شد.
۴٫ در صورتی که کاربر به هر دلیلی اخطاری مبنی بر تخلف از طرف مرکز داده ها دریافت کند ، می بایست مبلغی را به عنوان جریمه برای هر یک از اخطار ها پرداخت نماید. مبلغ این جریمه برای سرورهای مجازی ۵۰,۰۰۰ ریال و برای سرورهای اختصاصی ۶۰۰,۰۰۰ ریال می باشد . در صورتی که کاربر از پرداخت این مبلغ امتناع نماید ، سرویس دهنده مجاز است تمام سرویس های کاربر را تا زمانی که ایشان با دپارتمان امور مالی تصویه حساب نماید به حالت تلعیق در آورد و در این حالت نسخه پشتیبانی نیز به کاربر داده نخواهد شد .
سطح دسترسی سرویس دهنده :
سرویس دهنده این حق را برای خود محفوظ می دارد که برای حل مشکلات مربوط به اخطارها و نیز برای مانیتورینگ سرویس ها ، دسترسی محدودی به سرویس مشترک داشته باشد . در این حالت سرویس دهنده به اطلاعات شخصی کاربر و فایل های ذخیره شده بر روی سرور دسترسی نداشته و فقط از طریق پروتکل های ویژه اقدام به کنترل سرویس می نماید . این سطح از دسترسی ها به صورت پیش فرض بر روی سرویس ها تعبیه شده اند و در صورتی که متشترک این دسترسی را قطع نماید ، سرویس دهنده مجاز به مسدود کردن سرویس می باشد .
سطح پشتیبانی قابل ارائه :
تمام سرویس های ارائه شده توسط سرویس دهنده به صورت مدیریت نشده می باشند و سرویس دهنده فقط موظف به آنلاین نگه داشتن خود سرویس و تامین دسترسی ریموت به سرویس می باشد و مسائل داخلی سرویس تماما بر عهده خود مشترک می باشد . در ضمن بازسازی ( ریلود ) سیستم عامل سرویس ها برای بار اول رایگان بوده ولی برای دفعات بعد شامل هزینه ریلود خواهد بود .
از بین رفتن اطلاعات:
سرویس دهنده تمام توان و علم خود را جهت ارائه بهترین سرویس پایدار بکار میگیرد و روی تمامی سرویس ها حداکثر استاندارد کیفیت را رعایت میکند .
اما سرویس دهنده تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی مسئول نمی‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض توافقنامه و رویه‌های جانبی آن بوده و یا عدم توانایی شما در استفاده از محصولات و یا خدمات این سایت و یا به هر علتی موجب از دست رفتن اطلاعات و فایلها باشد .
این قانون کلیه خسارات احنمالی در مقابل از دست رفتن اطلاعات را در بر می گیرد مانند : هک شدن وب سایت شما ، سوختن هارد دیسک اصلی یا اینه یا هر دو و از بین رفتن اطلاعات جدید یا قدیم ،عامل تحریمات و کلیه مواردی که باعث از بین رفتن اطلاعات شود .
برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممکن است از حالات فوق مستثنی گردد که در همچین شرایطی مسئولیت سرویس دهنده محدود به قانون می‌گردد.
شما موافقت می‌کنید که در هیچ شرایطی حداکثر مسئولیت تقبل شده توسط سرویس دهنده در برابر خسارات احتمالی بیش از کل مقدار پرداختی شما به ازای خدمات و محصولات مشخص خریداری شده نگردد .
بنا بر این مشتری وظیفه دارد از اطلاعات خود بر روی سرور دیگر یا هر مکان امن دیگری محافت کند و سرویس دهنده هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات مشتریان ندارد و نخواهد داشت .
اگر قوانین فوق را نمی پذیرید در صورتی که هم اکنون مشتری ما هستید نسبت به سفارش سرور پشتیبان جدا گانه یا لغو سرویس اقدام نمایید و در صورتی که مشتری جدید میباشید می توانید برای خود سرور پشتیبان جداگانه تهیه بفرمایید یا از سفارش خود صرف نظر نمایید.
اطلاعات مشترک و نحوه استفاده از آن ها :
شما با ثبت نام و ارسال فرم های سفارش و پشتیبانی در وب سایت سرویس دهنده اطلاعات خصوصی خود از قبیل نام ، نشانی ، نشانی پست الکترونیکی و … را در اختیار سرویس دهنده قرار می دهید ، پس از ورود به وب سایت شما یک کاربر ناشناخته نیستید و اطلاعات مربوط به استفاده شما از خدمات سرویس دهنده نگهداری می گردد . این اطلاعات شامل سفارشات و تراکنش ها ، سرویس های مورد استفاده ، اطلاعات فردی و مانند آنها بوده ولی محدود به این موارد نیست . سرویس دهنده کلیه تراکنش های شما از جمله تراکنش های مالی را جمع آوری و نگهداری می کند . سرویس دهنده به صورت خودکار پس از ورود شما به وب سایت ، اطلاعاتی از قبیل IP شما ، اطلاعات کوکی ها و صفحاتی که مشاهده می کنید را جمع آوری و نگهداری می کند . سرویس دهنده از این اطلاعات در راستای بعضی از مقاصد از قبیل ارتقاء ، تهیه محتوای مناسب ، برنامه های تبلیغاتی و مانند آن استفاده می کند . سرویس دهنده اطلاعات شما را اجاره نمی دهد ، نمی فروشد و به اشتراک نمی گذارد به جز در موارد زیر :
۱٫ در صورت ادغام سرویس دهنده در یک شرکت دیگر ، در این حالت قبل از به اشتراک گذاری اطلاعات شما این موضوع به شما اطلاع داده شده و نظر شما را درباره ادامه استفاده از خدمات سرویس دهنده یا خروج کامل پرسیده می شود .
۲٫ در صورت تخطی شما از قوانین و در صورت وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد شما ، اطلاعات شما در اختیار مراجع قانونی قرار می گیرد و در صورتی که مراجع قضایی و اطلاعاتی به هر دلیلی نیاز به دسترسی به اطلاعات شما داشته باشند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت .
تغییرات در این سیاست ها:
سرویس دهنده حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلی در متن این سیاست نامه تغییرات ایجاد کند . اگرچه سعی می شود از طریق پست الکترونیک کلیه کاربران از تغییرات مطلع شوند ولی کاربران موظف اند با مراجعه مداوم به این متن ، از تغییرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن ، درخواست قطع سرویس خود را نمایند و یا از وب سایت سرویس دهنده خارج شده و به آن مراجعه نکنند . در غیر این صورت تمام پیامدهای احتمالی آن بر عهده کاربران خواهد بود .
تعهدات مشترک:
۱- مشترک موظف است که از نام و نام خانوادگی حقیقی در هنگام ثبت نام استفاده نماید و عدم اجرای تعهدات مندرج در قوانین ، حق لغو قرارداد را برای سرویس دهنده، محفوظ می دارد.
۲- مشترک مسئول تمامی اطلاعات مبادله شده در IP های تخصیص ‌یافته و اطلاعات موجود بر سرور(های) مورد اجاره بوده و سرویس‌دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.
۳- مشترک در انتخاب سرویس می بایست متناسب با نیاز خود اقدام نماید و در مورد استفاده بیش از مقدار مجاز از منابع، سرویس دهنده قادر خواهد بود جهت جلوگیری از مزاحمت ها و آسیب های احتمالی برای دیگر کاربران ،از ادامه خدمات رسانی به کاربران پرمصرف خودداری نماید.
۴- مشترک متعهد می گردد، سرویس های Proxy و یا VPN ای که نیاز به login برای دسترسی به آنها نیست ( در اصطلاح Anonymous Proxy ) را بر روی سرورهای خود نصب نکند.
۵- کلیه خدمات پشتیبانی تنها از طریق سیستم تیکتینگ موجود در سایت قابل ارائه می باشد . همچنین مشترک متعهد می‌شود برای هر ساعت هزینه پشتیبانی فنی که خارج از تعهدات سرویس ‌دهنده باشد، مانند اشکال‌یابی نرم‌افزاری، کمک در جهت نصب نرم‌افزار، حل مشکلات ویروسی و امنیتی، مبلغ صورت ‌حساب دریافتی را قبل از انجام خدمات پشتیبانی پرداخت نماید.
۶- مشترک متعهد می‌شود که از سرویس‌های خود برای نفوذ، اختلال، خراب‌کاری و به دست آوردن غیرقانونی اطلاعات در شبکه اینترنت به هبچ نحوی استفاده نکند و هیچ‌گونه نرم‌افزار کنترل و بازدید از شبکه (Network Monitoring and Surfing Tool) را بدون تایید قبلی از سرویس‌دهنده بر روی سرور‌های خود نصب نکند.
۷- مشترک متعهد می‌شود در استفاده از سرویس‌های ارائه شده، قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید.بدیهی است کلیه مسئولیت‌های ناشی از استفاده‌های غیرمجاز برعهده سرویس‌گیرنده خواهد بود.
۸- در صورتی که مشترک، خدمات پشتیبان گیری سرویس دهنده را سفارش نداده باشد، از دست رفتن داده ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده نخواهد بود.
۹- بعد از عقد قرارداد و یا واریز هزینه، قرارداد قابلیت لغو ندارد مگر در مواردی که اختلالات جدی در ارایه سرویس پیش آمده باشد.
۱۰- برای داشتن خدمات اضافه مانند انجام نصب و کانفبگ ها مشترک باید Managed را درخواست دهد در صورتی که از سرویس های Managed استفاده نمی کنید، سرویس دهنده تنها موظف است در مورد مسائل مربوط به شبکه و یا سخت افزار سرور پشتیبان شما باشد، لذا اگر تمایل دارید پشتیبانی و خدمات پس از فروش اضافه  در مورد نرم افزار و یا تنظیمات سرور را نیز دریافت کنید باید در هنگام سفارش سرور،Managed یا همان مدیریت سرور را نیز سفارش دهید.
۱۱- قیمت های کالا و خدمات تا پایان هر ماه میلادی معتبر هستند .بدیهی است پس از پایان ماه در صورت تغییر قیمت از طریق سایت اطلاع رسانی می شود .کاربران بعد از به پایان رسیدن مدت قرارداد در صورت تمایل به ادامه همکاری با سرویس دهنده می بایست با نرخ مدرج روی سایت به پرداخت بهای سرویس ها اقدام نمایند.
۱۲- گارانتی سرویس ها با آپ تاییم ۹۹٫۹۹% می باشد و خدمات پس از فروش (گارانتی) شامل رفع مشکلات اینترنت سرور و مشکلات سخت افزاری می باشد.

آیا این پاسخ مفید بود؟

« بازگشت